Pierwsze egzaminy Akademii już w grudniu

środa, 20 listopada 2019

Nie musisz wychodzić z domu, by już 14 grudnia zdobyć pierwszy certyfikat Akademii Inwestowania Orlenu. Wystarczy godzinny egzamin. I oczywiście gruntowna wiedza, na poziomie podstawowym lub zaawansowanym. Przed egzaminem możesz ją sprawdzić w próbnym teście.

Każdy test składa się ze 120 pytań, na które będziesz miał godzinę odpowiedzi. By zdać i zdobyć certyfikat Akademii Inwestowania, wystarczy 70 proc. poprawnych odpowiedzi. W każdym pytaniu tylko jedna z trzech odpowiedzi jest właściwa. Spokojnie, zdążysz.

Nie czekaj, zapisz się na egzamin już dzisiaj! Przed egzaminem otrzymasz od nas maila z instrukcją. 14 grudnia (sobota) o godz. 10.00 – 10:15 rozpoczynamy test. Na odpowiedzi macie godzinę.

Doradzamy systematyczną naukę i sięgnięcie do wszystkich rozdziałów wirtualnej Akademii. Testy, przygotowywane – tak jak i cały podręcznik – pod kierownictwem profesora Krzysztofa Jajugi.

Jak się uczyć?

 1. Wybierz swój poziom
  Jeśli trochę pamiętasz ze szkoły lub wiesz z mediów, ale nie wiesz, czy możesz aspirować do tytułu „zaawansowany”, zacznij od poziomu podstawowego. Ugruntowanie podstaw na pewno nie zaszkodzi. Zanim przystąpisz do egzaminu, sprawdź swoich sił w teście próbnym. To pomoże Ci zdecydować, czy przystąpić do podstawowego lub zaawansowanego poziomu certyfikatu.
 2. Wybierz formę szkolenia, która najbardziej Ci odpowiada
  Przygotowaliśmy dla Ciebie materiały w formie interaktywnej strony, pliku pdf i wykład wideo, a wiedzę możesz w każdej chwili sprawdzić w testach dedykowanym poszczególnym rozdziałom.
 3. Zacznij od pierwszego rozdziału
  Stanowi on wprowadzenie do gospodarki i rynku finansowego, czyli podstawę dalszej edukacji. Akademia będzie sukcesywnie publikować kolejne etapy wirtualnego kursu, zgodnie z programem obejmującym:
  1. Wprowadzenie do gospodarki i rynku finansowego
  2. Regulacje i kwestie etyczne rynku finansowego
  3. Ocena przedsiębiorstwa z punktu widzenia przedmiotu inwestowania
  4. Instrumenty rynku finansowego
  5. Funkcjonowanie rynku finansowego
  6. Ocena dochodu i ryzyka inwestycji, elementy zarządzania portfelem inwestycyjnym
 4. Wszystkie rozdziały mają taką samą strukturę
  Zaczynają się i kończą listą tematów, które poruszyliśmy w danej części kursu (czyli „efekty kształcenia” i „streszczenie”). Jeśli wybrałeś tekstową wersję rozdziału, Twoją uwagę na pewno przyciągną kolorowe ramki widoczne w rozdziałach. Te kolory nie są przypadkowe. Jeśli bardziej przemawia do Ciebie treść wideo, każdy rozdział wzbogaciliśmy o wykłady profesora Krzysztofa Jajugi z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prezesa CFA Society Poland. Profesor nie tylko ciekawie mówi, ale i ilustruje wykłady ciekawymi slajdami.

Masz pytania? Pisz na owp@orlen.pl

Próbne testy

Będziesz mógł wziąć udział tylko w jednym egzaminie, dlatego ważne, byś dobrze określił swój poziom. Pomogą Ci poniższe testy próbne, które w formie prezentacji i skali trudności odpowiadają egzaminom na certyfikat. Sprawdź się!

POZIOM PODSTAWOWY

POZIOM ZAAWANSOWANY

Polski Koncern Naftowy ORLEN Spółka Akcyjna, ul. Chemików 7, 09-411 Płock, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy XIV Wydział Gospodarczy w Warszawie pod numerem: 0000028860, numer NIP: 774-00-01-454, kapitał zakładowy / kapitał wpłacony: 534.636.326,25 PLN.
801 167 536
801 1 ORLEN